Obok tej rocznicy trudno przejść obojętnie. Oto 28 kwietnia 1946 roku utworzono Zachodni Obszar Nadmorski z siedzibą w Świnoujściu. O co chodzi? Na ten dzień datuje się rocznicę powstania 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Z tej okazji Klub Garnizonowy 8 FOW zaprasza na… występ Kabaretu Zachodniego. Mamy dla Was kilkanaście bezpłatnych, podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. Wystarczy odwiedzić kasę MDK w budynku głównym, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, pok. 317 i odebrać wejściówkę. Sam występ rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Teatralnej MDK, ul. Matejki 11. Zapraszamy.

Kabaret Zachodni to czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.

Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Kabaret Zachodni. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.